Livebib
Izbornik

TOR450 - Tor des Glaciers

TORX TOR450 - Tor des Glaciers 2026 · 11. rujna 2026. u 20:00 · Courmayeur · 450 km · 32.000 m uspona. Kategorije, udaljenosti i službena stranica na Livebibu.

Courmayeur

Udaljenost
450 km
Uspon
+32.000 m
Najviša točka
3.299 mCol Loson
Životne baze
3
Postaje
36
Vremensko ograničenje
≤ 190 h
Start
20:00pet, 11. ruj

Staza je premještena 10. rujna 2026., 2,4 km duže

Staza

Cijela utrka, kao greben

▲ Col Loson · 3.299 m
Start0 kmTOR450 Base Vita 1 - Cogne161,7 km · pon 12:00TOR450 Base Vita 2 - Donnas229,9 km · uto 13:00TOR450 Base Vita 3 - Gressoney288,6 km · sri 22:00Finish445,7 km · sub 18:00

● životna baza▲ najviša točka

O utrci TORX TOR450 - Tor des Glaciers 2026

Start utrke TORX TOR450 - Tor des Glaciers 2026 bio je petak, 11. rujna 2026. u 20:00, mjesto Courmayeur.

TOR450 - Tor des Glaciers: 450 km, 32.000 m uspona, start i cilj: Courmayeur, vremensko ograničenje 190 h.

Broj postaja na stazi: 36, od toga s vremenskim ograničenjem: 6.

Usponi

Usponi koji odlučuju dan

  1. 3D
    01

    Arête du Mont Favre

    9,2 km+1.264 m13,8 %

    vrh na km 10,4

  2. 3D
    02

    Col Bassac Deré

    10,8 km+1.303 m12 %

    vrh na km 94,7

  3. 3D
    03

    Col Della Fricolla

    7,8 km+1.340 m17,3 %

    vrh na km 202,7

  4. 3D
    04

    Colle Della Bettolina Superiore

    19,2 km+1.763 m9,2 %

    vrh na km 306,5

  5. 3D
    05

    Colle Superiore delle Cime Bianche - waypoint

    8,7 km+1.123 m13 %

    vrh na km 324,2

Staza

Na karti

TOR450 - Tor des Glaciers 2026Otvori kartu u punoj razlučivosti

Staza

Označene staze na trasi

Roadbook

Stanice

Svaka postaja na stazi. Životne baze imaju vremensku granicu u lokalnom vremenu utrke.

  1. TOR450 - START LINE

    161,7 km do TOR450 Base Vita 1 - Cogne

    0 km1.234 m

    1. Rif. Maison Vieille5,91.961
    2. Rif. Elisabetta162.100
    3. Rif. Deffeyes45,82.471
    4. Hotel Paramont59,21.641
    5. Rif. Bezzi89,42.292
    6. Rif. Benevolo99,62.290
    7. Rif. Savoia109,52.629
    8. Rif. Vittorio Emanuele II122,82.728
    9. Rif. Federico Chabod128,52.754
    10. Eau Rousse136,71.707
    11. Rif. Vittorio Sella152,72.589
  2. TOR450 Base Vita 1 - Cogne

    life base68,2 km do TOR450 Base Vita 2 - Donnas

    161,7 km1.584 mZatvara se pon 12:00

    1. Rif. Grauson170,72.382
    2. Rif. del Misérin183,42.457
    3. Rif. Dondena186,92.176
    4. Dortoir Retempio211,41.480
    5. Rif. Alpe Bonze220,61.848
  3. TOR450 Base Vita 2 - Donnas

    life base58,6 km do TOR450 Base Vita 3 - Gressoney

    229,9 km334 mZatvara se uto 13:00

    1. Rif. Coda2502.176
    2. Rif. Barma258,11.886
    3. Niel - La Gruba2731.815
  4. TOR450 Base Vita 3 - Gressoney

    life base157,1 km do TORX Finish Line

    288,6 km1.431 mZatvara se sri 22:00

    1. Ristoro Sitten301,52.301
    2. Rif. Guide di Frachey314,52.086
    3. Hotel Lo Stambecco332,52.544
    4. Rif. Perucca-Vuillermoz355,12.903
    5. Ristoro Place Moulin366,61.995pet 01:00
    6. Rif. Crête Sèche376,62.419
    7. Rif. Champillon398,72.347pet 15:30
    8. Hotel Italia418,32.447
    9. Rif. Frassati427,72.726
    10. Pas Entre Deux Sauts4342.428
    11. Mont de la Saxe440,91.926
    12. Parco Bollino445,21.303
    13. TORX Finish Line445,71.233sub 18:00

Staza je premještena

Što se promijenilo otkako je staza objavljena

Puna zelena linija pokazuje kuda utrka ide sada. Iscrtkana je teren koji je napušten. Najnovija promjena prva.

  1. 10. rujna 2026.

    2,4 km duže108 m više uspona445,7 km

    km 341,2–349,1između Hotel Lo Stambecco i Rif. Perucca-Vuillermoz

    Hotel Lo StambeccoHotel Lo StambeccoHotel Lo StambeccoRifugio Duca degli Abruzzi all'OriondéHotel Lo StambeccoColle de ValcourneraRifugio Duca degli Abruzzi all'OriondéHotel Lo StambeccoRif. Perucca-VuillermozColle Superiore delle Cime Bianche - waypointColle de ValcourneraRifugio Duca degli Abruzzi all'OriondéHotel Lo StambeccoRif. Perucca-VuillermozColle Superiore delle Cime Bianche - waypointColle de ValcourneraRifugio Duca degli Abruzzi all'Oriondé

    Nova dionica, dio po dio

    1. km 341,2–349,1

      novo 7,8 km · prije 5,2 km · 105 m više uspona

  2. 7. rujna 2026.

    5,6 km duže126 m manje uspona443,3 km

    km 128,9–161,2između Rif. Federico Chabod i TOR450 Base Vita 1 - Cogne

    Rif. Federico ChabodRif. Federico ChabodRif. Vittorio SellaRifugio Tetras LyreRif. Federico ChabodRif. Vittorio SellaRifugio Vittorio Emanuele II NuovoRif. Federico ChabodRif. Vittorio Emanuele IIEau RousseRif. Vittorio SellaRif. Federico ChabodRif. Vittorio Emanuele IIEau RousseRif. Vittorio SellaRifugio Tetras LyreRif. Federico ChabodRif. Vittorio Emanuele IIEau RousseRif. Vittorio SellaRifugio Tetras Lyre

    Nova dionica, dio po dio

    1. km 128,9–144,6

      novo 15,8 km · prije 6,9 km · 608 m više uspona

    2. km 152,8–161,2

      novo 8,4 km · prije 9,8 km · 329 m manje uspona

    • !!! Passage du Grand Neyronukinuto
    • Eau Roussenovo
    • Col de la Rousseukinuto
    • Le Ors-Dessus - waypointukinuto
  3. 2. rujna 2026.

    1,7 km kraće272 m manje uspona437,7 km

    km 118,3–309,7između Pont Valsavarenche i Colle Superiore delle Cime Bianche - waypoint

    Eau RousseRif. Vittorio Emanuele IIRif. Federico ChabodEau RousseRif. Vittorio Emanuele IIRif. Federico ChabodRifugio Tetras LyreEau RousseRif. Vittorio Emanuele IIRif. Federico ChabodRifugio Tetras LyreEau RousseRif. Vittorio Emanuele IIRif. Federico ChabodRifugio Tetras LyreEau RousseRif. Vittorio Emanuele IIRif. Federico ChabodRifugio Tetras LyreEau RousseRif. Vittorio Emanuele IIRif. Federico ChabodRifugio Tetras Lyre
    km 118,3–132,7
    km 276,5–277,2
    Rif. Guide di FracheyRistoro SittenRif. Guide di FracheyRistoro SittenColle Della Bettolina SuperioreRif. Guide di FracheyRistoro SittenColle Della Bettolina SuperioreRifugio G.B. FerraroRif. Guide di FracheyRistoro SittenColle Della Bettolina SuperioreRifugio G.B. FerraroRifugio JutzRif. Guide di FracheyRistoro SittenColle Della Bettolina SuperioreRifugio G.B. FerraroRifugio JutzRif. Guide di FracheyRistoro SittenColle Della Bettolina SuperioreRifugio G.B. FerraroRifugio Jutz
    km 292,9–309,7

    Nova dionica, dio po dio

    1. km 118,3–118,6

      novo 278 m · prije 389 m · 4 m manje uspona

    2. km 132,5–132,7

      novo 273 m

    3. km 276,5–277,2

      novo 662 m · prije 471 m

    4. km 292,9–293,3

      novo 394 m · prije 875 m · 8 m više uspona

    5. km 309,3–309,7

      novo 438 m · prije 269 m · 54 m manje uspona

    6. km 292,2–292,4 na staroj stazi

      uklonjeno · prije 236 m · 10 m manje uspona

    • Mont de la Saxenovo
    • Parco Bollinonovo

Cijela povijest staze

Podaci o stazi provjereni 10. rujna 2026.