Livebib
Valikko

KosciMiler

Ultra-Trail Kosciuszko by UTMB KosciMiler 2026 · 27. marraskuuta 2026 · 161 km · nousua 6 328 m. Reitti, lähtöaika ja live-seuranta Livebibissä.

Banjo Patterson Park, Jindabyne → Finish

Matka
161 km
Nousua
+6 328 m
Korkein kohta
2 222 mMount Kosciuszko
Life base -pisteet
1
drop bag
9
Asemat
15
Aikaraja
≤ 36 h
Lähtö
03.00pe 27.11.

Reitti

Koko kilpailu, harjanteena

▲ Mount Kosciuszko · 2 222 m
Start0 kmBullocks Flat Outbound31,5 km · pe 09.35Charlotte Pass Resort56,1 km · pe 15.05Guthega Base Camp90 km · pe 22.05Guthega Power Station Outbound98,4 km · pe 23.50Guthega Power Station Inbound108 km · la 02.10Perisher Ski Tube117,8 km · la 04.20Bullocks Flat Inbound130,3 km · la 06.50Village Green149,3 km · la 11.15Finish163,4 km · la 15.10

● life base◆ drop bag▲ korkein kohta

Ultra-Trail Kosciuszko by UTMB KosciMiler 2026 lyhyesti

Ultra-Trail Kosciuszko by UTMB KosciMiler 2026 lähtee paikasta Banjo Patterson Park, Jindabyne. Lähtö: perjantaina 27. marraskuuta 2026 klo 03.00.

KosciMiler: 161 km, nousua 6 328 m, reitti Banjo Patterson Park, Jindabyne – Finish, aikaraja 36 h.

Asemia reitillä: 15, joista 12 aikarajallisia.

Nousut

Nousut, jotka ratkaisevat päivän

  1. 01

    Nousu ennen Perisher Waterpoint

    8,6 km+705 m8,2 %

    huippu kohdassa 41 km

  2. 02

    Mount Kosciuszko

    11,2 km+475 m4,2 %

    huippu kohdassa 66 km

  3. 03

    Horse Camp Hut

    2,3 km+241 m10,6 %

    huippu kohdassa 98,5 km

  4. 04

    Smiggin Holes

    4,9 km+346 m7,1 %

    huippu kohdassa 110,5 km

  5. 05

    Nousu ennen Eagles Nest Waterpoint

    8,5 km+657 m7,7 %

    huippu kohdassa 155,1 km

Reitti

Kartalla

KosciMiler 2026Avaa kartta täydessä tarkkuudessa

Reitti

Merkityt reitit radan varrella

Roadbook

Asemat

Jokainen reitin asema. Life base -pisteillä on aikaraja kilpailun paikallista aikaa.

  1. Start

    drop bag31,5 km kohteeseen Bullocks Flat Outbound

    0 km909 m

    1. Gaden Trout Hatchery12,6920pe 05.25
  2. Bullocks Flat Outbound

    drop baghuolto24,6 km kohteeseen Charlotte Pass Resort

    31,5 km1 132 mSulkeutuu pe 09.35

    1. Perisher Waterpoint431 743
  3. Charlotte Pass Resort

    drop baghuolto33,9 km kohteeseen Guthega Base Camp

    56,1 km1 751 mSulkeutuu pe 15.05

    1. Charlotte Pass Lookouthuolto80,11 830pe 20.05
  4. Guthega Base Camp

    life basehuolto8,4 km kohteeseen Guthega Power Station Outbound

    90 km1 629 mSulkeutuu pe 22.05

  5. Guthega Power Station Outbound

    drop baghuolto9,6 km kohteeseen Guthega Power Station Inbound

    98,4 km1 337 mSulkeutuu pe 23.50

  6. Guthega Power Station Inbound

    drop baghuolto9,8 km kohteeseen Perisher Ski Tube

    108 km1 331 mSulkeutuu la 02.10

  7. Perisher Ski Tube

    drop baghuolto12,5 km kohteeseen Bullocks Flat Inbound

    117,8 km1 715 mSulkeutuu la 04.20

  8. Bullocks Flat Inbound

    drop baghuolto19 km kohteeseen Village Green

    130,3 km1 126 mSulkeutuu la 06.50

    1. Ngarigo Campground1381 228la 08.40
  9. Village Green

    drop baghuolto14,1 km kohteeseen Finish

    149,3 km1 364 mSulkeutuu la 11.15

    1. Eagles Nest Waterpointhuolto159,51 930
  10. Finish

    drop baghuolto

    163,4 km1 370 mSulkeutuu la 15.10

Reittitiedot tarkistettu 24. syyskuuta 2026